ПРАТ "ПТАХОКОМБІНАТ "БЕРШАДСЬКИЙ"

Код за ЄДРПОУ: 04366719
Телефон: (04352)2-47-29
e-mail: ptica@bershad.com.ua
Юридична адреса: Вінницька обл., Гайсинський р-н, с. Вiйтiвка, вул. Соборна, 200
 
Дата розміщення: 25.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО <ПТАХОКОМБIНАТ <БЕРШАДСЬКИЙ> є єдиним та повним правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства <Птахокомбiнат>Бершадський>, засноване згiдно з Рiшенням Регiонального вiддiлення фонду державного майна України у Вiнницькiй областi вiд 27.06.1997 року № 227-ПП, шляхом перетворення державного пiдприємства птахорадгоспу <Бершадський> у вiдкрите акцiонерне товариство згiдно з Законом України вiд 10.07.1996 року <Про особливостi приватизацiї майна в агропромисловому комплексi>.
За рiшенням загальних зборiв акцiонерiв 05 квiтня 2012 року найменування товариства вiдкрите акцiонерне товариство <Птахокомбiнат <Бершадський> змiнено на Публiчне акцiонерне товариство <Птахокомбiнат <Бершадський> вiдповiдно до Закону України <Про акцiонернi товариства> вiд 17.09.2008 року № 514-YI.

Публiчне акцiонерне товариство "Птахокомбiнат "Бершадський" засновано 27 червня 1997 року, а вiдлiк своєї бiографiї колектив одного з найбiльших вiтчизняних виробникiв дiєтичного м'яса розпочав ще 8 серпня 1980-го з мiжколгоспної птахофабрики.
Пiдприємство розташоване у пiвденно-схiднiй частинi Вiнниччини. Район межує з Черкаською, Одеською та Кiровоградською областями. Вiдстань вiд районного центру до господарства всього 7 км, а вiд обласного - 175. До залiзничної станцiї, як кажуть, рукою сягнути - 9 км. Поруч проходять транспортнi автомагiстралi Київ - Одеса та Умань - Львiв. Дороги всуцiль асфальтованi. Таке розташування сприяє господарству налагоджувати партнерськi стосунки зi споживачами центральних, пiвденних та захiдних областей України.
Товариство виробляє м'ясо бройлерiв, проводить забiй птицi, переробляє, а реалiзує м'ясо i м'ясопродукти не лише в нашiй державi. Крiм того, пiдприємство вирощує i сiльськогосподарськi культури: кукурудзу, ячмiнь, пшеницю, сою, соняшник.
На чергових загальних зборах акцiонерiв 25.04.2017 р. прийняте рiшення про змiна типу акцiонерного товариства. Таким чином, повне найменування акцiонерного товариства до змiни - Публiчне акцiонерне товариство “Птахокомбiнат “Бершадський”, повне найменування акцiонерного товариства пiсля змiни – ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ПТАХОКОМБIНАТ “БЕРШАДСЬКИЙ”. Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в ЄДР – 11.05.2017 року.
Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; До складу ПрАТ входять цехи: iнкубацiйний, потужнiстю 330 тис. штук яєць; шiсть - з вирощування бройлерiв на 1140 тис посадочних мiсць; забiйний, потужнiстю 40 тис. голiв на змiну; з переробки птицi (копчення, виробництво ковбас, консервiв, напiвфабрикатiв); холодильно-компресорний; з виготовлення комбiкормiв.
А ще є зерносклад, автопарк, бригади - тракторна, будiвельна, з рослинництва та iншi пiдроздiли.
Дiє широка мережа фiрмових магазинiв у Бершадi, Вiнницi.
Нинi на пiдприємствi 249 працюючих, розпочинали з 51 працiвника.
Виробничi потужностi дозволяють комбiнату щорiчно одержувати до 13 тис тонн м'яса птицi. Для порiвняння: 1980 рiк - всього 50 тонн, 2000-й - 3050 тонн.
Балансова вартiсть основних фондiв сьогоднi складає 114980 тис. грн. У 1980-му - 1862 тис. крб., у 2000-му -70980 тис. грн.
Нинi у господарствi земельний клин понад 3000 га, в т. ч. рiллi - 2805. Вiдповiдно: у 1980 р. - 8 га, 2000-му - 1072.
Плiдно i потужно спiвпрацюють адмiнiстрацiя та профспiлкова органiзацiя. Мета одна - створити зразковi умови у виробничих пiдроздiлах, постiйно дбати про розвиток соцiальної сфери, виховання молодої змiни. Так, працiвники забезпеченi спецодягом та харчуванням, дотримуються вимоги щодо технiки безпеки. Є їдальня, кiмнати вiдпочинку та побутовi, душовi, спортзал, дитячий садок. Птахiвники одержують путiвки, у т. ч. пiльговi, у санаторiї, будинки вiдпочинку, а їхнi дiти - в оздоровчi табори.
Пiдприємство допомагає робiтникам та їхнiм сiм'ям з лiкуванням, надає матерiальну допомогу при виходi на пенсiю, з нагоди одруження, на ритуальнi послуги. Практикують i безпроцентну позику грошей.

Управлiння Товариством здiйснюють:
-Вищий орган товариства - Загальнi збори акцiонерiв;
-Наглядова рада;
-Правлiння товариства;
-Ревiзiйна комiсiя.
Фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались.
Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; 1. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу (осiб) - 249.
2. Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 2.
3. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 12.
4. Фонд оплати працi -16417 тис.грн.
Фонд оплати працi в порiвняннi з минулим роком збiльшився на 10290 тис.грн. в зв'язку зi збiльшення кiлькостi працюючих та збiльшення об"ємiв виробництва.
Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв на пiдприємствi не має.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду до Товариства не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена у вiдповiдностi до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена згiдно з принципом оцiнки за первiсною вартiстю. Товариство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального, взаємопов'язаного їх вiдображення. Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису згiдно з Планом рахункiв бухгалтерського облiку у вiдповiдних журналах ордерах та аналiтичних вiдомостях. Бухгалтерський облiк ведеться в автоматизованому режимi за допомогою бухгалтерської комп'ютерної програми «1-С 8.3». Облiкова полiтика ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ПТАХОКОМБIНАТ «БЕРШАДСЬКИЙ», в 2017 роцi обґрунтована наказом №17-А вiд 28.02.2011 року. Згiдно цього наказу обумовлений порядок облiку активiв, зобов’язань та власного капiталу Товариства, а також його доходiв та витрат.
Облiк основних засобiв та їх зносу.
Облiк наявних у Товариства основних засобiв ведеться у вiдповiдностi з вимогами П(с) БО7 «Основнi засоби» зi змiнами та доповненнями.
Згiдно прийнятої облiкової полiтики Товариства до основних засобiв вiдносяться матерiальнi активи, строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року та первiсна вартiсть яких бiльша за 6,0 тис.грн.
До малоцiнних необоротних активiв вiдносяться активи, вiдмiннi вiд основних засобiв, вартiсна оцiнка яких менша 6,0 тис.грн. з термiном корисного використання(експлуатацiї) понад один рiк (згiдно п.5 П(с)БО №7«Основнi засоби»). Амортизацiя по малоцiнним необоротним активам в бухгалтерському облiку нараховується у першому мiсяцi використання об’єкта в розмiрi 100% його вартостi, яка амортизується.
За сiчень-грудень 2017 року амортизацiя основних засобiв нараховувалась шляхом рiвномiрного списання амортизованої вартостi кожного активу протягом його передбачуваного термiну служби згiдно облiкової полiтики та П(с)БО 7 «Основнi засоби» зi змiнами та доповненнями. Iндексацiя основних фондiв у 2017 роцi в Товариствi не проводилась. Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв в Товариствi визнана на рiвнi нульового значення.
Облiк запасiв.
Оцiнка та облiк запасiв Товариства ведеться вiдповiдно до критерiїв, встановлених П(с)БО 9 «Запаси» зi змiнами. Згiдно прийнятого в Товариствi Положення про Облiкову полiтику матерiальнi активи, що використовуються протягом не бiльше одного року, але неодноразово беруть участь у виробничому процесi (зокрема: iнструменти, господарський iнвентар, спецодяг i т.п.), вважаються малоцiнними швидкозношуваними предметами (МШП). При передачi МШП в експлуатацiю вартiсть МШП виключається зi складу активiв пiдприємства i включається до складу витрат звiтного перiоду. Оцiнка вартостi ТМЦ при оприбуткуваннi на баланс вiдбувається за первiсною вартiстю. Облiк даних про рух матерiальних цiнностей (надходження, вибуття) здiйснюються на пiдставi прибуткових i видаткових накладних.

Фiнансових iнвестицiй немає.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основнi напрями дiяльностi товариства - виробництво м'яса птицi i субпродуктiв (охолоджених i глибокої заморозки) та випуск харчової продукцiї шляхом подальшої переробки курятини.
Сьогоднi комбiнат випускає майже 100 найменувань якiсної, екологiчно чистої продукцiї. Зокрема, 31 вид охолодженого та замороженого м'яса птицi; 6 видiв копченостей; 5 - консервiв; 3 - рулетiв; 16 - ковбасних виробiв; 20 напiвфабрикатiв.
Курячi делiкатеси з - маркою ПрАТ «Птахокомбiнат «Бершадський» можна зустрiти у кожному райцентрi Вiнницької областi, також в Києвi, Львовi, Днiпропетровську, Одесi, Миколаєвi та в десятках iнших мiст України.

В 2017 роцi виготовлено м"яса птицi в живiй вазi 6568 тон. Товарної продукцiї вироблено на 179,3 тис.грн.
Птахокомбiнат має широку мережу фiрмової торгiвлi, де реалiзується бiльш як 98 найменувань продукцiї. Пiдприємство постачає свою продукцiю закладам освiти й охорони здоров'я, оздоровницям регiону.

Основним ринком збуту продукцiї птахiвництва є внутрiшнiй ринок України (100% за останнi 5 рокiв). Метод продажу - готiвковий та по перерахунку. Вiдсутнiсть захисту товаровиробника вiд iноземної продукцiї суттєво впливає на ринок збуту.
Основнi конкуренти ЗАТ "Гаврилiвський птахiвничий комплекс" Київська область, "Наша Ряба".
Пiдприємство має 5 основних постачальника сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання:
- "Тегра Україна ЛТД";
- АТ "МАХ ДРУБЕЖ" (Чехiя) - Iнкубацiйнi яйця, одноденнi бройлернi курчата;
- ТОВ "УКРАЇНСЬКА АГРОХIМIЧНА КОМПАНIЯ" - Оптова торгiвля хiмiчними продуктами;
- ТОВ "Трау Нутришн Україна" - корми та кормовi добавки;
- ТОВ АБА "Астра" - трактори, с/г обладнання.

Рослинництво посiдає третину валового продукту товариства. Для цього Товариство взяло в оренду три тисячi гектарiв землi у пiвтори тисячi пайовикiв iз чотирьох навколишнiх сiл.

Дiяльнiсть пiдприємства не залежить вiд сезонних змiн.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Основнi придбання в 2013 роцi:
- автомобiлi Газель 2 шт.- 423 тис. грн..
- автомобiль Камаз 5 шт. – 2975 тис. грн.
- система Вiдеоспостереження – 115,3 тис. грн.
- запаснi частини в цех забою птицi – 95 тис. грн.
Витрачено 299,9 тис.грн. на реконструкцiю фiрмового магазину в м. Бершадi, 224,4 тис.грн. на реконструкцiя адмiнбудинку.

В 2014 роцi придбання та вiдчуження активiв не було.

В 2015 роцi вiдбулось придбання активiв на суму 1248 тис. грн. та витрачено на капiтальнi реконструкцiї 2140 тис.грн.
Основнi придбання в 2015 роцi:
- клiпсатор пневматичний на цех переробки м"яса на суму 263,тис.грн.;
- дискова борона для обробiтку землi на суму 934 тис.грн.
На капiтальний ремонт с/г технiки та транспортних засобiв витрачено 1646,5 тис.грн., на капiтальний ремонт виробничого обладнання 231,6 тис.грн.
В 2015 роцi вiдчуження активiв не було.

В 2016 роцi придбано основних засобiв на суму 9977,1 тис.грн. Основнi придбання в 2016 роцi:
- Глибокорозпушувач ARTIGLIO 400/9 - 441,3 тис.грн.;
- Жатка кукурудзяна CASE №69101 (2 шт) - 1675,5 тис.грн.;
- Зчiпка ЗПГ-15 (борона) - 145,8 тис.грн.;
- Автомобiль TOYOTA HILUX - 796,5 тис.грн.;
- Борона дискова Kuhne KNT770/3 SZ-7.2 (2 шт) - 2170,9 тис.грн.;
- Колiсний трактор Fendt 939 Vario - 4731,0 тис.грн.
В 2016 роцi вiдчуження активiв не було.

В 2017 роцi придбано основних засобiв на суму 9384 тис.грн. Основнi придбання в 2017 роцi:
- Сiвалка HORSH 2 шт. - 7538 тис.грн.;
- Напiвпричiп 1 шт. - 663 тис.грн.;
- Культиватор HORSH 1 шт. - 1183 тис.грн.
У 2017 роцi витрачено на капiтальний ремонт с/г технiки та транспортних засобiв 429 тис.грн., на капiтальний ремонт адмiнбудинку 205 тис.грн., на капiтальний ремонт пташникiв 188 тис.грн., на капiтальний ремонт будiвлi забiйного цеху 145 тис.грн.
На протязi 2017 року вiдчужено основних засобiв на суму 20 тис.грн.

Пiдприємство не планує залучення будь-яких значних iнвестицiй або придбань.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, директором, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Ступiнь зносу основних засобiв 47%, ступiнь використання основних засобiв 53%.
Обмежень на використання основних засобiв немає.
Первiсна вартiсть основних засобiв 114980 тис.грн. Сума нарахованого зносу 53787 тис.грн.
В 2017 роцi нараховано амортизацiї: будiвлi та споруди 780 тис. грн.,
машини та обладнання 1502 тис.грн., транспортнi засоби 1050 тис. грн., iншi 17 тис. грн.
Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням.
Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.
Орендованими основними засобами товариство не користується. В оренду основнi засоби товариство не здавало.

Для забезпечення ритмiчної i безперебiйної дiяльностi пiдприємство утримує свої активи способом кругообiгу господарських засобiв, придiляючи значну увагу питанням органiзацiї виробництва та маркетинговим дослiдженням.
Екологiчних питань, якi можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства не має.
Для того, щоб екологiчнi питання не позначалися на використаннi активiв, пiдприємство застосовує високотехнологiчнi матерiали та операцiї з нешкiдливим впливом на навколишнє середовище.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Необхiдна допомога з боку держави в газифiкацiї господарства.
Держава повинна захистити вiтчизняного товаровиробника, не ввозити iмпортну продукцiю.
Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Протягом звiтного року фактiв виплати штрафних санкцiй та компенсацiй за порушення чинного законодавства немає.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Фiнансування дiяльностi пiдприємства вiдбувалося за рахунок власних обiгових коштiв та залучення банкiвський кредитiв. На пiдприємствi достатньо робочого капiталу для поточних проблем. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду невиконаних договорiв у товариства немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); На 2018 рiк планується нарощувати виробничi потужностi.
На 2018 рiк не планується збiльшити обсяги виробництва м"яса птицi.
Полiпшення фiнансового стану передбачається за рахунок пiдвищення продуктивностi птицi, зниження собiвартостi продукцiї, розширення ассортименту продукцiї та збiльшення обсягiв виробництва. У Вiнницькiй областi реалiзується менше третини продукцiї пiдприємства i тут є великi перспективи.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок за звiтний рiк ПрАТ не здiйснювало.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ протягом звiтного року не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. На пiдставi аналiзу показникiв фiнансового стану Товариства за 2017 рiк можна зробити висновок, що ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПТАХОКОМБIНАТ «БЕРШАДСЬКИЙ» є достатньо лiквiдним та незалежним вiд зовнiшнiх джерел фiнансування, його фiнансовий стан можна оцiнити як стiйкий.
Фiнансовi результати за перiод з 01.01.2017 року по 31.12.2017 року складають:
Чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг): 179 299 тис. грн.; iншi операцiйнi витрати: 852 тис. грн.;
За звiтний перiод Товариство отримало чистий прибуток в сумi 8 675 тис. грн.